Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Czernika

✒️Adam Brudkowski w Bibliotece ????

Dnia 19 czerwca 2024 r. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie miała przyjemność po raz drugi gościć Pana Adama Brudkowskiego Autora książki „Kręgi wspomnień”. Na spotkanie przybyły osoby zainteresowane nabyciem wspomnień Pana Adama. Spotkanie autorskie i promocja książki „Kręgi wspomnień”, które odbyło się 17 kwietnia 2024 r. odbiło się szerokim echem zarówno wśród mieszkańców Opatowa, jak również ludzi związanych urodzeniem z ziemią opatowską. Książki rozeszły się błyskawicznie, konieczny okazał się dodruk – lista chętnych rosła z dnia na dzień. Autor zdecydował o dodruku swoich wspomnień.
???? W środę – 19 czerwca chętni nabycia książki „Kręgi wspomnień” i spotkania się z Panem Adamem Brudkowskim przybyli do opatowskiej książnicy. Każdy z uczestników spotkania po nabyciu książki skorzystał z okazji podpisania jej przez Autora.
???? Dziękujemy serdecznie Panu Adamowi Brudkowskiemu oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu za wspólnie spędzony czas.
GALERIA PONIŻEJ

.
???? WIECZÓR WSPOMNIEŃ w BIBLIOTECE ????✒️
Adam Bogumił Brudkowski - "Kręgi wspomnień"
 
???? Za nami pełne emocji, wzruszeń popołudnie wypełnione wspomnieniami i historią ludzi oraz miejsc związanych z Opatowem i ziemia opatowską, o których często wiemy tylko z opowiadań i przykurzonych, starych fotografii.
???? Dnia 17 kwietnia 2024 r. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie gościła Pana Adama Bogumiła Brudkowskiego, mieszkańca Opatowa, który od pokoleń związany jest z ziemią opatowską.
???? Wyjątkowy Gość i bohater wydarzenia zaprezentował książkę, której jest autorem pt. „Kręgi wspomnień”. Nietuzinkowa publikacja jest owocem wieloletniej pracy Autora, który przywołuje w niej swoje najważniejsze wspomnienia związane z dziejami własnej Rodziny.
???? Spotkanie moderowali Pani Małgorzata Małkiewicz, Redaktor Pan Andrzej Nowak-Arczewski oraz Pan Profesor Zbigniew Nogal. Cytując fragmenty książki, przywołują fakty z życia Autora i osób opisanych w książce prowadzący zachęcili do lektury.
Fotograficzna pamięć Autora zaowocowała, gdy z pasją, wielkim wzruszeniem opowiadał o ludziach i wydarzeniach, które miały dla Niego ogromne znaczenie i wpłynęły na życiowe wybory Pana Adama i jego bliskich. Słuchaczy zachwyciła fenomenalna pamięć Autora. Jego narracja, pełna emocji wzruszeń i szczegółów przeniosła słuchaczy w magiczny świat przeszłości pełnych postaci, miejsc, wydarzeń związanych z Opatowem i ziemią opatowską. ???? Wspomnienia przelane na karty książki to świadectwo minionych czasów – znajdziemy tu codzienne życie Pana Adama, jego bliskich, jak również rodzin zamieszkujących Opatów na przestrzeni dziesiątek lat, sąsiadów, znajomych, współpracowników. Fakty z życia Rodziny i powojenne losy jej członków powiązane są z historia miasta i regionu. Podczas spotkania Autor podzielił się swoimi refleksjami na temat wieloletniej pracy w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie oraz wyzwań związanych z pełnioną funkcją Dyrektora placówki.
???? Kilkugodzinowe spotkanie przerodziło się we wspólne, indywidualne wspomnienie uczestników, mieszkańców naszego miasteczka – o losach dziadków, pradziadków, sąsiadów, którzy kiedyś opowiadali nam co wydarzyło się w ich życiu. Niezwykły przekaz emocjonalny spowodował, że nie obyło się bez wzruszeń, łezki w oku, zarówno samego Autora „Kręgów wspomnień”, jak również uczestników spotkania. Odkrywanie losów swoich bliskich, przyjaciół, sąsiadów to także przekazywanie i upamiętnianie historii małych Ojczyzn. Tylko dzięki tradycjom i więziom rodzinnym może przetrwać to co najcenniejsze – nasza tożsamość narodowa. Każdy z nas jest cząstką historii, a swoim życiem tworzymy nowe dzieje. ???? Podkreślali to w dyskusji uczestnicy spotkania, zaznaczając jak ważna dla lokalnej społeczności, kolejnych pokoleń jest książka Pana Adama Brudkowskiego. Świadczy o tym również liczba uczestników. Opatowska książnica dosłownie „pękała w szwach”.
Kilkugodzinne wydarzenie zakończyło się sesją autografów, podczas której każdy z uczestników przy kawie i swojskich wypiekach miał okazję na osobiste spotkanie z Autorem. Pan Adam z uśmiechem na twarzy odpowiadał na liczne pytania, dzielił się refleksjami, anegdotami. Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna i przyjazna, wręcz rodzinna. Fantastyczne godziny spędzone z Panem Adamem Brudkowskim, Jego Rodziną i gronem mieszkańców ziemi opatowskiej przeszły do historii jako jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalno-literackich organizowanych przez naszą Bibliotekę. Opatowska Książnica, jak również uczestnicy długo będziemy wspominać to nietuzinkowe spotkanie.
???? Gratulujemy Panu Adamowi Bogumiłowi Brudkowskiemu sukcesu wydawniczego. Serdecznie dziękujemy Autorowi i Rodzinie, Państwu Dorocie i Zbigniewowi Gubernat, Jerzemu Brudkowskiemu, Małgorzacie Małkiewicz za ogromne osobiste zaangażowanie w przygotowaniu wydarzenia.
???? Dziękujemy osobom prowadzącym Pani Małgorzacie Małkiewicz, Panu Andrzejowi Nowak-Arczewskiemu, Panu Zbigniewowi Nogalowi oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Było fantastycznie❗️????

GALERIA PONIŻEJ

Adam Bogumił Brudkowski urodzony w 1936 r. od pokoleń związany z Opatowem. Po wyzwoleniu rozpoczął naukę w opatowskim Liceum, które ukończył w 1956 r. Po maturze podjął naukę w szkole felczerskiej w Toruniu i po trzech latach otrzymał tytuł felczera. Wrócił do Opatowa, gdzie podjął pracę w Wydziale Zdrowia, w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, najpierw w Lasocinie potem w Szumsku. W latach 1988-1995 był dyrektorem SANEPIDu w Opatowie. Na emeryturę odszedł w 2001 roku.

Jak sam wielokrotnie podkreśla za najważniejsze w życiu uważa – „Przede wszystkim trzeba być człowiekiem uczciwym, mieć konkretne poglądy na świat, zdobyć wykształcenie, które zapewniałoby warunki do życia”.


???? KAMERALNE SPOTKANIE z PISARZEM ✒️
 
Jubileuszowe spotkanie autorskie z Panem Arturem Dębskim, które odbyło się 14 marca 2024 r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie było dużym wydarzeniem zarówno dla naszej biblioteki, jak i lokalnej społeczności. Świadczyła o tym licznie zgromadzona grupa miłośników rodzimej twórczości i wyjątkowe, entuzjastyczne powitanie opatowskiego Pisarza i Poety. Z uwagi na ogromne zainteresowanie ostatnim tomikiem poezji „Moje kwiaty: 25 lat drogi twórczej” w dniu 10 kwietnia 2024 r. odbyło się pojubileuszowe spotkanie z grupą Czytelników. Pan Artur wręczył wszystkim zainteresowanym egzemplarz najnowszego zbiorku wierszy wraz z autografem. Popołudniowe kameralne spotkanie przebiegło w fantastycznej i radosnej atmosferze – tak jak niezwykła jest twórczość Pana Artura Dębskiego.
 
GALERIA PONIŻEJ

❗️JUBILEUSZ 25-lecia pracy twórczej
ARTURA DĘBSKIEGO
połączony z PROMOCJĄ najnowszego tomiku poezji Autora❗️
 
???? W czwartek 14 marca 2024 r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie autorskie z Arturem Dębskim ????, opatowskim poetą, pisarzem, autorem tekstów piosenek, sztuk teatralnych. Tego popołudnia opatowska biblioteka stała się wyjątkową sceną lokalnej kultury. W gronie licznie przybyłych mieszkańców ziemi opatowskiej świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia pracy twórczej Pana Artura połączony z promocją najnowszego tomiku poezji Autora „Moje kwiaty. 25 lat drogi twórczej. Bez łaskawej pomocy polskich wydawnictw”.
Bohater tego nietuzinkowego wydarzenia kulturalnego zaprezentował wiersze nowe, jak również utwory wydane wcześniej. A było ich nie mało – jedenaście tomików poezji, dziesięć książek pisanych prozą, trzy sztuki teatralne, autorskie teksty piosenek, wiersze dla dzieci. Prezentacja utworów o różnej tematyce i niejednolitym ładunku emocjonalnym pozwoliła odkryć przed zebranymi szeroki wachlarz zainteresowań Pisarza oraz dostrzec ogromną wrażliwość artystyczną i szczerość przekazu.
Spotkanie uświetnił występ przyjaciół Pana Artura – Artystów Teatru Rozmaitości pod kierownictwem Pana Jana Zdziarskiego. Uczestnicy wieczorku wysłuchali recytacji wierszy w wykonaniu samego Autora, jak też Czytelników i Bibliotekarzy, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nie zabrakło życzeń, toastów na cześć Bohatera wydarzenia, wspólnych zdjęć. Dla opatowskiej Biblioteki bardzo wzruszającą i wyjątkową chwilą były słowa uznania z ust Autora i przekazany nam przepiękny pamiątkowy grawer podkreślający wyjątkową rolę Biblioteki w krzewieniu kultury i czytelnictwa. Takie chwile uznania są dla nas bezcenne. W dalszej części spotkania licznie przybyli mieszkańcy przy kawie i cieście mieli okazję porozmawiać o twórczości naszego Gościa. Każdy mógł nabyć najnowszy tomik poezji opatrzony dedykacją Autora.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Arturowi Dębskiemu za barwne, wygłoszone przepiękną polszczyzną, inspirujące spotkanie. Dla opatowskiej książnicy, mamy nadzieję, że również dla wszystkich uczestników wydarzenia, były to wyjątkowe, niezapomniane chwile – przybliżenie istoty poezji, literatury oraz ukazanie jej jako atrakcyjnej formy refleksji nad życiem, światem i wartościami, które nimi rządzą.
???? Dziękujemy Panu Arturowi Dębskiemu za cudowną podróż do krainy Jego różnorodnej twórczości. Życzymy, aby pasja do książek przynosiła wiele radości i inspiracji do tworzenia kolejnych utworów.
???? Dziękujemy Artystom Teatru Rozmaitości za przepiękną oprawę literacko-muzyczną, a wszystkim uczestnikom za obecność i wspólnie spędzony czas.
 
GALERIA PONIŻEJ 
 
???? SPOTKANIE AUTORSKIE
z Bogumiłem Wójcikiem i promocja książki „Kraj za morzem”????
 
???? Dnia 8 lutego 2024 r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się niezwykle inspirujące spotkanie autorskie z Panem Bogumiłem Wójcikiem, Autorem powieści historycznej „Kraj za morzem” osadzonej w czasach wypraw krzyżowych.
???? Spotkanie poprowadził Pan Jarosław Czub, pracownik Urzędu Miasta i Gminy Opatów. Autor debiutanckiej książki „Kraj za morzem” przybliżył zebranym genezę powstania powieści. Przyznał, że zawsze interesował się historią, szczególnie epoką średniowiecza. Inspiracją do napisania książki była jego wyjątkowa podróż do Irlandii. Pan Bogumił Wójcik okazał się wspaniałym rozmówcą. Ogromna wiedza historyczna Autora, umiejętność wyszukiwania ciekawych historii i nietuzinkowych bohaterów była okazją do inspirującej i nieszablonowej rozmowy.
???? W spotkaniu wzięli udział licznie przybyli miłośnicy dobrej literatury historycznej. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Pan Grzegorz Gajewski, Starosta Powiatu Opatowskiego Pan Tomasz Staniek oraz przedstawiciele Wydawnictwa Pewne, którego nakładem wydana została prezentowana książka oraz Wydawnictwa Astra. Publiczność była zachwycona powieścią „Kraj za morzem”. Wiele osób deklarowało, że z niecierpliwością czeka na kolejną książkę Autora.
???? „Kraj za morzem” to fascynująca, dobrze napisana powieść, która wciąga czytelnika od pierwszej strony. Bogata w opisy historyczne niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, miłości, przyjaźni, zdradzie.
???? Spotkanie było niezwykle ciekawe, odkrywcze, pełne refleksji i pytań. Uczestnicy mieli możliwość zakupić egzemplarz i otrzymać autograf Autora. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i długich rozmów przy kawie i pączku opatowskim. Dziękujemy Panu Bogumiłowi Wójcikowi za wspaniałą powieść oraz pełne pasji i inspirujących wiadomości wystąpienie.
???? Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie na spotkanie, aktywny udział w dyskusji oraz wspólnie spędzony czas.
???? Powieść „Kraj za morzem” dostępna jest w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy
 
GALERIA PONIŻEJ

 

????‍????KOSMICZNE SPOTKANIE ????
z Panią Agnieszką Dydycz w Bibliotece ????????????
 
Dnia 31 stycznia 2024 r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyło się spotkanie z pisarką Agnieszką Dydycz. Uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie wraz z wychowawcami poznali historię ???? „O Wojtku z planety Uran” i ???? „Antku, który poleciał na Uran”. Obie książki razem z synkiem Antosiem napisała Pani Agnieszka. To piękne opowieści o tym, co dla dzieci jest ważne. Uczą poznawania świata, przyjaźni, serdeczności oraz mówią o najpiękniejszym zwyczaju na ziemi – o przytulaniu. Autorka chętnie, wyczerpująco i z uśmiechem odpowiadała na liczne pytania dzieci dotyczące planety Uran, Wojtka i Antka – bohaterów książek.
Był również czas na naukę języka folskiego, którym mówi się na Uranie. Drugoklasiści z radością powtarzali nowo poznane słowa. Na zakończenie spotkania Pani Agnieszka przekazała każdemu dziecku ✉️ ???? List od Antoniego. Dzieci obiecały, że po przeczytaniu postarają się odpisać Antkowi. To było wyjątkowe, radosne i prawdziwe kosmiczne spotkanie.
????Dziękujemy Pani Agnieszce Dydycz, Dyrekcji, Wychowawcom i Uczniom klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie za wspólnie spędzony czas.????

List

Cześć,

Nazywam się Antoni.

Teraz chodzę już do szkoły średniej, ale kiedy miałem pięć lat, przyleciał do mnie Wojtek. Byłem wtedy u siebie w pokoju i była noc. Najpierw nie wiedziałem, kto to jest, ale później zorientowałem się, że to kosmita. Zapytałem go jak się nazywa i sam się przedstawiłem. Powiedział do mnie: „Jestem Wojtek. Przyleciałem z planety Uran.” Zaprzyjaźniliśmy się i pokazałem Wojtkowi Ziemię, a on nauczył mnie folskiego. To bardzo łatwy język, a po folsku: WYŁAT ZYKJĘ

Później, razem z mamą narysowaliśmy portret Wojtka. Pokażę go Wam kiedyś, jeśli będziecie chcieli. A potem, graficzka narysowała go na komputerze. Gdy mama pokazała mi ten obrazek, krzyknąłem: „Skąd masz zdjęcie Wojtka?!”. To zdjęcie wisi teraz u mnie w pokoju, na ścianie. Od jakiegoś czasu, Wojtek nie przylatuje już na Ziemię, ale często ze sobą rozmawiamy. Byłem też u niego na Uranie. Taka podróż to nic trudnego, spróbujcie kiedyś sami!

WIDZENIADO i REJDOB WYZABA!

A N T E K

GALERIA PONIŻEJ


 
????SPOTKANIE AUTORSKIE z Panią Agnieszką Dydycz ????
 
Popołudnie 30 stycznia 2023 r. spędziliśmy w czytelniczym gronie z wyjątkowymi osobami - ✒️ pisarką Panią Agnieszką Dydycz i Panią Iwoną Krynicką założycielką i właścicielką Wydawnictwa SILVER.????
Panie przyjęły zaproszenie na spotkanie autorskie w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie.
To jedno z wielu wydarzeń kulturalnych w kalendarzu naszej biblioteki, które zaplanowaliśmy na rok 2024.
Było to spotkanie szczególne. W serdecznej, dość kameralnej atmosferze szybko okazało się, że więź z czytelnikiem to nie jest żaden mit. Już w pierwszych słowach Pani Agnieszka Dydycz podkreśliła, że największą inspiracją są dla niej spotkania z ludźmi. I w takiej atmosferze – bardzo bezpośredniej i niepozbawionej humoru, rozmawialiśmy o pisarstwie, życiu, emocjach, szczęściu i oczekiwaniach jakie stawiamy światu, a on stawia nam.
Agnieszka Dydycz po wielu latach łączenia kariery w świecie finansów z pasją do literatury i działalności społecznej podjęła decyzję o poświęceniu się wyłącznie pisarstwu i prowadzeniu warsztatów rozwojowych. Jej książki bawią, ale też inspirują i pomagają w odnalezieniu tego, co jest dla nas najlepsze i najważniejsze.
????Dwie ostatnie powieści „Nigdy nie będę wyższa. Ale mogę być szczęśliwsza” oraz „Nigdy nie będę młodsza. Ale kto mi zabroni próbować” przypominają nam, że troszczyć się o innych nie wolno nam zapominać o sobie. O tym, że szczęście możemy spotkać w każdym momencie naszego życia i to od nas zależy, czy je zauważymy i wykorzystamy. Autorka podzieliła się z czytelnikami swoim optymizmem i radością z pisania. W trakcie spotkania pisarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie kwestie, które interesowały uczestników spotkania.
To wyjątkowe spotkanie, przeplatane pytaniami konkursowymi i oczywiście nagrodami cudownie prowadziła Pani Iwona Krynicka, właścicielka i założycielka Oficyny Wydawniczej SILVER, która urodzeniem związana jest z ziemia opatowską. Wydawnictwo, którym kieruje wydaje literaturę kierowana do osób 55+. Książki wyróżnia duży wygodny druk, wyraźna czcionka i dbałość o sposób wydania publikacji. Jak zaznaczyła Pani Iwona – czytanie książek SILVERa ma być jedną wielka przyjemnością.
Spotkanie było okazją do poznania wyjątkowych kobiet – pisarki Agnieszki Dydycz i wydawcy Iwony Krynickiej, wymiany doświadczeń, przemyśleń. Trudno było zakończyć to spotkanie. Chciałoby się więcej. Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani mogli zakupić wybrane książki Autorki i otrzymać dedykację. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, wpisu do bibliotecznej Kroniki, które zwieńczyły wyjątkowe spotkanie w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie.
???? Dziękujemy Pani Agnieszce Dydycz, Pani Iwonie Krynickiej oraz wszystkim Uczestnikom spotkania za wspólnie spędzony wieczór, wyjątkową ucztę literacką. To był wspaniały czas????
 
GALERIA PONIŻEJ

Agnieszka Dydycz

Pisarz z wyboru, finansista z wykształcenia i doświadczenia, prawie magister inżynier budownictwa. Odpowiedzialny lider oraz praktyk dobrego życia, a także niepoprawna realistka mająca nadzieję, że nigdy nie zostanie zastąpiona przez sztuczną inteligencję. Przez ponad dwadzieścia lat pracowała w banku Citi Handlowy. Była założycielem Rady Depozytariuszy przy Związku Banków Polskich oraz członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A.

Pracując i robiąc tzw. karierę nie zapominała o inicjatywach społecznych. Nadal aktywnie udziela się w środowiskach kobiet aktywnych zawodowo. Pani Agnieszka Dydycz założyła i prowadziła Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, organizację pożytku publicznego, która przez 24 lata wspierała dzieci, dając im szansę na godne i lepsze życie. Jej największą dumą jest kreatywny syn, nastolatek i niewyczerpane źródło wyzwań i inspiracji.

Kilka lat temu zrozumiała, że marzenia też mają swój termin ważności, a życie to nie plan z zadaniami do wykonania. Odeszła z pracy na etacie, opuściła rynek finansowy i teraz opowiada historie o życiu, o nas i dla nas. Pisze książki i prowadzi warsztaty rozwojowe, podczas których podpowiada, jak poznawać siebie i jak uczyć się szukać, aby odnaleźć to, co dla nas jest najważniejsze. A przecież dla każdego z nas może to być coś zupełnie innego… 

Jako pisarz zadebiutowała zabawnymi opowieściami o fizjoterapeucie ze stopniem naukowym doktora pt. „Z pamiętnika masażysty.” Wkrótce potem napisała z synkiem dwie cudowne książki dla dzieci pt. „O Wojtku z planety Uran” i „O Antku, który poleciał na Uran”. Ta historia o przyjaźni i przytulaniu była pretekstem do wielu spotkań z dziećmi w szkołach oraz rozmów o akceptacji inności i uczeniu się od siebie nawzajem.

Jej kolejne powieści skierowane są do dorosłych czytelników, niosą wsparcie i nadzieję, a także podpowiadają jak radzić sobie z przeciwnościami losu. Są to pozycje: „Marzenia z terminem ważności” (2018), „Dzisiaj należy do mnie” (2019), „SEaNS ŻYCIA – Opowiadania z treścią” (2020), „Nigdy nie będę wyższa. Ale mogę być szczęśliwsza!” (2022), „Nigdy nie będę młodsza. Ale kto mi zabroni próbować!” (2023).

Adam Brudkowski w bibliotece (19.06.2024)

Adam Brudkowski w bibliotece (19.06.2024)

Adam Brudkowski: "Kręgi wspomnień" (17.04.2024)

Adam Brudkowski:

Autografy od Artura Dębskiego (10.04.2024)

Autografy od Artura Dębskiego (10.04.2024)

Jubileusz 25-lecia: Artur Dębski (14.03.2024)

Jubileusz 25-lecia: Artur Dębski (14.03.2024)

Kosmiczne spotkanie: A. Dydycz (31.01.2024)

Kosmiczne spotkanie: A. Dydycz (31.01.2024)

Spotkanie autorskie: B. Wójcik (08.02.2024)

Spotkanie autorskie: B. Wójcik (08.02.2024)

Biblioteka czynna

Poniedziałek:   9:00 - 17:00
Wtorek: 9:00 - 17:00
Środa: 9:00 - 17:00
Czwartek: 9:00 - 17:00
Piątek: 9:00 - 17:00

Sobota:

wrzesień

8:00 - 15:00

21, 28

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Biblioteka na mapie:

Prasa w Bibliotece/Czytelni: