... - 2015
Spotkanie autorskie z Arturem Dębskim
W dniu 17.12.2015 r. odbyło się spotkanie autorskie z poetą Arturem Dębskim, który promował swój drugi tomik poezji pt. „Przedpory”
Spotkanie autorskie z Agnieszką Krzesimowską
W dniu 15 grudnia 2015 r. w Czytelni dla Dorosłych odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Krzesimowską - pisarką i regionalistką. Tematem spotkania była promocja książki pt. "Sandomierskie Soplicowo. Dwór, gospodarze, goście-opowieści z życia sandomierskiej szlachty, 1830-1945."
Spotkanie autorskie z Arturem Dębskim
Dnia 29 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie autorskie z Arturem Dębskim. Pan Artur jest Kielczaninem z urodzenia a Opatowianinem z wyboru.
Spotkanie autorskie z Andrzejem Nowakiem - Arczewskim
Dnia 15 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Nowakiem - Arczewskim autorem książki "My z Pałacu."
Spotkanie autorskie z Adamem Ochwanowskim
Dnia 26 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Ochwanowskim – poetą, regionalistą, animatorem kultury, felietonistą.
Autor został powitany przez Dyrektora PiM-GBP Waldemara Węglewicza na terenie biblioteki. Natomiast samo spotkanie autorskie odbyło się w świetlicy Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie.
Pan Adam przybliżył swoją sylwetkę twórczą. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w roku 1974 na łamach „Słowa Ludu” w tzw. Bibliotece Przemian kierowanej przez kierownika Wydziału Kultury UM Ryszarda Miernika. Adam Ochwanowski wydał różnorakie tomy poetyckie począwszy od satyrycznych wierszy z tomu „Erotyki i przytyki” poprzez tom „Oswajanie świtu” aż do „Misterium Drogi Krzyżowej." Prywatnie Adam Ochwanowski jest Kustoszem Muzeum Regionalnego w Chrobrzu na Ponidziu.
W spotkaniu autorskim wzięło udział 25 osób. Byli to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele oraz pracownicy biblioteki.
Spotkanie autorskie z Sewerynem A. Wisłockim
W dniu 22.03.2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panem Sewerynem Aleksandrem Wisłockim, pt. „Uwagi na marginesie Powstania Styczniowego." Autor został powitany przez Dyrektora PiM-GBP Waldemara Węglewicza na terenie Biblioteki. A następnie obaj Panowie udali się do Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie. Spotkanie było przeznaczone dla uczniów gimnazjum.
W trakcie wykładu autor poruszył tematy związane z fałszywym obrazem Powstania Styczniowego. Generalnie obalił mity co do słabego uzbrojenia powstańców, przewagi liczebnej wojsk rosyjskich, a także przedstawił szerszy kontekst historyczny wybuchu powstania oraz jego przyczyny. Odniósł się też do postaci Stefana Bobrowskiego – pierwszego dyktatora powstania.
Pan Seweryn Aleksander Wisłocki jest antropologiem kultury, historykiem, krytykiem sztuki, autorem ok. 450 publikacji naukowych i esejów, laureatem Nagrody im. Władysława Orkana za prace krytyczne i naukowe w dziedzinie etnologii, etnografii i historii sztuki Śląska.